18 Kwietnia, 2024

Właściwe przechowywanie dużych arkuszy papieru, plakatów czy zdjęć jest bardzo ważne, aby zachować jakość danego produktu. Aby go nie uszkodzić zaleca się stosowanie właściwych tub oraz tulei – ale jak dobrać odpowiednią tubę i przede wszystkim, czy naprawdę nie dojdzie do uszkodzenia towaru?

Duże arkusze papieru, zdjęcia w większym formacie czy plakaty lub mapy, mogą stanowić nie lada wyzwanie, jeśli chcemy je we właściwy sposób przechować. Wymagają one odpowiedniego opakowania, które uchroni je przed zagnieceniem, ale również i przed warunkami otoczenia, czyli najczęściej wilgocią. Idealnie sprawdzą się w tej roli tuby oraz tuleje – warto wiedzieć, jak je dobrać i które sprawdzą się najlepiej.

Tuleje tekturowe – nie tylko dla studentów ASP

Tuleje tekturowe są obowiązkowym wyposażeniem każdego miłośnika sztuki. To właśnie w tulejach dostarcza się swoje prace na zaliczenia czy przechowuje wspaniałe dzieła sztuki chroniąc je tym samym przed zaplamieniem czy zagnieceniem.

Ale tuleje tekturowe to również doskonałe rozwiązanie dla osób, które szukają rozwiązania do przechowywania dużych arkuszy papieru, plakatów, zdjęć czy map. W tulei bez problemu zmieścimy zrulowany produkt bez obaw, że ulegnie on zniszczeniu.

Tuba tekturowa – logistyka na pierwszym miejscu

Tuby tekturowe i tuleje, pozwalają na właściwe przechowanie dużych arkuszy papieru, do których zalicza się także plakaty, czy zdjęcia. Ich niewątpliwą zaletą jest fakt, że ze względu na ergonomiczny kształt w przypadku większej ilości tub nie musimy obawiać się o rolowanie, a tuby można ułożyć jedną na drugą unikając w ten sposób niezagospodarowanej przestrzeni.

Tuleje oraz tuby tekturowe są bardzo trwałe i zapobiegają powstaniu zagnieceń oraz zniszczeń chroniąc tak samo prace, jak i dzieła sztuki.

Co jest lepsze – tuleja czy tuba?

Tuba i tuleja mają te same właściwości – tuba po prostu posiada zatyczki, które chronią zawartość przed wypadaniem, podczas gdy tuleja lepiej sprawdzi się do owijania papieru czy plakatów. Warto jednak w obu przypadkach dobierać tuby i tuleje o odpowiedniej średnicy i długości, dzięki czemu łatwiej będzie nam przechowywać poszczególne arkusze, zdjęcia czy transportować między innymi papier.

Tuby tekturowe zdecydowanie lepiej sprawdzą się w transporcie – jeśli zatem często dostarczamy zdjęcia w dużym formacie czy dzieła sztuki, tuby tekturowe pozwolą nam zaoszczędzić na kosztach przesyłki. Tuleje tekturowe natomiast są rozwiązaniem na co dzień, które jest niezwykle wygodne.

Jak dobrać tubę i tuleję?

Wybór właściwej tuby i tulei tekturowej zależy przede wszystkim:

·        od tego, jaki format będziemy w niej przechowywać;

·        czy zamierzamy wykorzystać ją tylko do przechowywania, czy również do wysyłki.

Warto postawić na kilka różnych wielkości, szczególnie jeśli przechowywane w tubach i tulejach prace nie zawsze będą mieć ten sam format. Różne rozmiary to również lepsza organizacja, co zdecydowanie wpłynie pozytywnie na przechowywanie i transport naszych skarbów.